Sākums Jaunumi Ierobežoti pacientu apmeklējumi slimnīcā

Ierobežoti pacientu apmeklējumi slimnīcā

07.12.2023.

Pieaugot saslimstībai ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, tai skaitā gripu un Covid-19, no 05.12.2023. SIA “LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA” noteikti pacientu apmeklējumu ierobežojumi.

Turpmāk pacientu drīkst apmeklēt tikai ar ārstējošā ārsta vai Sociālās aprūpes nodaļā – ar ārsta / ārsta palīga / virsmāsas atļauju. Lēmumu, par atļauju apmeklēt pacientu, minētie medicīnas darbinieki pieņems, pamatojoties uz pacienta vispārējo veselības stāvokli un tuvinieku līdzestības un atbalsta pakāpi, kā arī izvērtējot iespējamos infekcijas izplatības riskus.

Jāņem vērā, ka vienā reizē pacientu atļauts apmeklēt tikai vienam apmeklētājam. Viena apmeklējuma laiks – līdz 30 minūtēm.  Izņēmuma gadījumos pacientu apmeklējumus nosaka ārstējošais ārsts.

Tuviniekiem, pirms pacientu apmeklējuma, jāiegādājas medicīniskās sejas maskas vai respiratori FFP2/FFP3 bez vārsta. Maskas vai respiratori ir vienreizējai lietošanai, tāpēc katrā apmeklējuma reizē jābūt jaunai, nelietotai maskai vai respiratoram. Ja pacienta stāvoklis ir smags vai kritisks un pacienta apmeklējums ir steidzams, un, ja nav iespējams iegādāties masku vai respiratoru, jo aptieka ir slēgta, tad pirmajā apmeklējuma reizē masku vai respiratoru izsniegs nodaļas personāls. Nākamajās apmeklējuma reizēs maskai vai respiratoram jābūt iegādātam laikus. 

Savukārt pacientiem, kuri ierodas uz ambulatoriem izmeklējumiem vai uz speciālistu konsultācijām, un kuriem nedēļas laikā pirms apmeklējuma bijušas elpceļu infekcijas pazīmes, arī jālieto medicīniskās sejas maskas vai respiratori.

Maskai vai respiratoram jābūt pareizi uzliktam, nosedzot degunu un muti. Nedrīkst pieskarties pie maskas vai respiratora virsmas - virs deguna vai mutes, jo tur piesārņojums ir vislielākais.

Apmeklējot tuvinieku nodaļā, jābūt uzvilktiem apavu virsvalkiem (bahilām). Ja būs nepieciešams, personāls izsniegs arī priekšautu vai virsvalku. Jāņem vērā, kā pirms un pēc piederīgā apmeklējuma (ieejot nodaļā un izejot no nodaļas), tuviniekiem jādezinficē rokas.

Apmeklētājiem aizliegts ciemoties pie tuvinieka, ja apmeklētājam ir akūtas saslimšanas simptomi  vai, ja ir bijis kontakts ar citu saslimušu personu. 

Aicinām piederīgos sazināties ar savu tuvinieku-pacientu attālināti, izmantojot mobilos tālruņus.


Indra Grase

SIA „LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA”

sabiedrisko attiecību speciāliste

+371 26591363

indra.grase@liepajasslimnica.lv