Sākums Jaunumi Izveidota tīmekļa vietne vēža pacientiem

Izveidota tīmekļa vietne vēža pacientiem

03.05.2024.

Izveidots tīmekļa resurss vēža pacientiem un viņu tuviniekiem – “Pacientu akadēmija”, kurā apkopots svarīgākais par un ap vēža diagnozi.

Portālā www.pacientuakademija.lv skaidrots vēža rašanās un attīstības process, vēža veidi, stadijas un izplatība. Vienuviet apkopota informācija par vēža skrīninga un diagnostikas iespējām, par to, kā darbojas zaļais un dzeltenais koridors, par ārstēšanas posmiem un veidiem.

Aprakstītas izplatītākās vēža lokalizācijas: krūts, prostatas, plaušu, dzemdes kakla, olnīcu, zarnu un citi ļaundabīgie audzēji, izklāstīti to simptomi, cēloņi un riska faktori, izmeklējumi, ārstēšana un blakusparādības. Apkopoti arī tādi pacientiem un viņu ģimenēm svarīgi praktiskas dabas jautājumi kā darbnespējas un invaliditātes noformēšana, veselības apdrošināšana, aprūpe mājās un ārstēšanās ārvalstīs. Lai palīdzētu atgūt spēkus ārstēšanas laikā un pēc tās, aprakstītas gan onkoloģijas pacientiem piemērotas fiziskās aktivitātes, gan uztura un ēdienkartes principi.

Resurss noderēs dažādos slimības posmos – gan tad, ja vēzis diagnosticēts nesen, gan arī tad, ja uzkrāta jau ievērojama vēža pieredze un nepieciešama padziļināta informācija.


Informācijas avots: Pacientu akadēmija