Sākums Jaunumi Nepilngadīgās grūtnieces grūtniecības laikā var saņemt bezmaksas mentora atbalstu

Nepilngadīgās grūtnieces grūtniecības laikā var saņemt bezmaksas mentora atbalstu

06.05.2024.

Nepilngadīgo grūtnieču mentoru programma

Ik gadu Latvijā vairāk nekā 100 meitenes laiž pasaulē mazuli, vēl nesasniegušas pilngadību. Uzzināt par grūtniecību pusaudža gados var būt satraucoši un biedējoši, īpaši, ja šī grūtniecība nav plānota. Neziņa, izmisums, šaubas, bailes ir tikai daļa no emocijām, kas pārņem meitenes, nokļūstot šajā nebijušā situācijā. Nereti meitenes nāk no sociāli nelabvēlīgas vides, kā arī bieži vien no meitenēm, kuras nonākušas tik sarežģītā situācijā, nosodījumā novēršas ne tikai vienaudži, bet arī pašu ģimenes. Jaunietēm trūkst sociālā, psiholoģiskā un informatīvā atbalsta, kā arī pavisam praktiska palīdzība – atgādinājums par vizītēm pie ārsta, nepieciešamo analīžu veikšanu, vitamīnu lietošanu u.c. praktiskā palīdzība.

Bērnu slimnīcas fonds, saprotot jauno meiteņu sarežģīto situāciju, piedāvāta brīvprātīgā mentora atbalstu, kurš ar cieņpilnu klātbūtni un komunikāciju kļūtu par topošās māmiņu atbalsta personu grūtniecības laikā.

Pamatā brīvprātīgā mentora darbs ietver sevī šādas atbalsta funkcijas: 

• Atgādinājums par speciālistu konsultāciju datumiem un laikiem;

• Atgādinājums par veicamajām darbībām pirms konsultācijas – asins analīžu nodošana, pareiza urīna paraugu savākšana u.tml;

• Atbalsta sarunas un uzklausīšana grūtās situācijās;

• Nepieciešamo speciālistu piesaistīšana;

• Klātbūtne konsultācijās pie speciālistiem, pavadīšana pie speciālistiem (pēc iespējas);

• Starpniecība starp jaunietēm un institūcijām;

• Sociālo risku izvērtēšana, ja tādus saskata;

• u.c., izvērtējot katru individuālo gadījumu.

Fondā šobrīd darbojas 10 mentores, kuru līdzšinējais dzīves gājums un raksturojums ir piemērots saskarsmei ar bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, ir nepieciešamā brieduma un dzīves pieredzes pakāpe, lai varētu sniegt atbalstu, kā arī mentores ir noklausījušās lekciju ciklu par pusaudžu grūtniecību, medicīniskajiem, psiholoģiskajiem, juridiskajiem un sociālajiem aspektiem pusaudžu grūtniecībā.

Ja Jūsu redzeslokā ir jauniete līdz 18 gadu vecumam, kurai ir iestājusies grūtniecība un kurai būtu nepieciešams mentora atbalsts grūtniecības laikā, aicinām pieteikties mentora atbalstam, rakstot uz e-pastu: linda.berke-berga@bsf.lv.

Informācijas avots: Bērnu slimnīcas fonds