Sākums Jaunumi Slimnīcā jaunas iespējas asinsvadu ārstniecībā

Slimnīcā jaunas iespējas asinsvadu ārstniecībā

10.02.2023.

Aizstājot iepriekšējās paaudzes angiogrāfijas iekārtu, Liepājas Reģionālajā slimnīcā sadarbībā ar Arbor Medical Korporāciju, uzstādīta viena no modernākajām, kā arī pacientiem un personālam draudzīgākajām angiogrāfijas iekārtām Philips Azurion 7 M20. Iekārtas plašais programmu klāsts dod iespēju veikt kardioloģiskos un radioloģiskos izmeklējumus rentgenstaru kontrolē ar augstu klīnisko ieguvumu un precizitāti.

Angiogrāfijas procedūras ir ļoti efektīvas radioloģijas metodes, kas vienlaikus dod iespēju atrast asinsvadu sašaurinājumus un tūdaļ pat veikt to ārstēšanu, sašaurinātajā asinsvada vietā ievietojot stentu - mazu metāla protēzīti, kas paplašina asinsvadu un pasargā to no atkārtotas sašaurināšanās.

Philips Azurion 7 M20 no iepriekšējās paaudzes angiogrāfijas iekārtas atšķiras ar to, ka apvieno vairākas iekārtas vienā. Integrētā intravaskulārās ultrasonogrāfijas un fizioloģijas mērījumu funkcija sniedz iespēju rentgenstaru kontrolē iegūt daudz precīzākus kardioloģisko un radioloģisko izmeklējumu rezultātus, padarot vieglāku speciālistu darbu un saīsinot izmeklējuma veikšanas laiku, kā arī nodrošina zemāku starojumu, pasargājot pacientus un mediķus no liekas radiācijas.

Prof. Andrejs Ērglis, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs: "Ar gandarījumu raugos, kā attīstās Kardioloģijas centri Liepājā un Daugavpilī. Tas ir ļoti būtiski Latvijas iedzīvotājiem, kuri saskaras ar sirds un asinsvadu slimībām reģionos. Jo ātrāk un kvalitatīvāk atklāsim pacientiem kādas kardiovaskulārās veselības problēmas, jo ātrāk varēsim palīdzēt - cilvēki nezaudēs dzīves kvalitāti un dzīves ilgumu."


Informāciju sagatavoja:

Indra Grase

SIA „Liepājas reģionālā slimnīca”

sabiedrisko attiecību speciāliste,

tel.: 26591363

www.liepajasslimnica.lv


Dace Rātfeldere

SIA “Arbor Medical Korporācija”,

Telefons: +371 29205333