Sākums Jaunumi VM īsteno atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem reģionos

VM īsteno atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem reģionos

05.01.2023.

ESF projekts “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” Nr. 9.2.5.0/17/I/001. Veselības ministrija turpina īstenot atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem, kas paredz naudas kompensāciju izmaksu, ja ārstniecības persona strādā ārpus Rīgas - stacionārā, ģimenes ārsta praksē, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā vai citā ārstniecības iestādē, kur sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Pieteikumus finanšu atbalsta saņemšanai var iesniegt speciālisti:

 • Ārsts - speciālists
 • Zobārsts
 • Ārsta palīgs
 • Medicīnas māsa
 • Māsas palīgs
 • Vecmāte
 • Fizioterapeits
 • Ergoterapeits
 • Zobu higiēnists
 • Zobārsta asistents (zobārstniecības māsa)
 • Ģimenes ārsti, kas nodod praksi, un ģimenes ārsti, kas pārņem praksi

Atbalsta saņēmēja pienākumi ir vismaz 5 gadus strādāt ārstniecības iestādē ārpus Rīgas pilnas slodzes apmērā valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu jomā.

Ārstniecības personām paredzēta naudas kompensācija: par darbu reģionā (piecas zemākās mēnešalgas ārstniecības personām pēc MK noteikumiem Nr. 851) un papildus kompensācija par ģimenes locekļiem (vienas mēnešalgas apmērā), uzturēšanās izmaksu kompensācija (3600 eiro).

Kompensāciju izmaksa vērsta uz ārstniecības personāla piesaisti, lai pacientiem nodrošinātu pakalpojumu sniegšanu. Atbalsta saņēmēji strādā dažāda līmeņa slimnīcās Kurzemē, Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Pierīgā, ģimenes ārstu praksēs, NMP dienesta brigādēs visā Latvijā, arī veselības centros. 2020. gadā bija novērojams pieteikumu skaita pieaugums no ārstu palīgiem un medicīnas māsām, liecina apkopotie dati.

Līdz šim Veselības ministrijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros naudas kompensācijas izmaksātas teju tūkstotim ārstniecības personu, kas strādā ārpus Rīgas. Šogad kompensācijas apmērs ir lielāks, jo ir paaugstināta zemākā mēnešalga ārstniecības personām. Pērn vidēji kompensācijās izmaksātā summa vienam speciālistam bija ap 8 tūkstošiem eiro.

Pieteikumu pieņemšana no ārstniecības personām turpinās. Kompensāciju izmaksā, ja ārstniecības persona atbilst konkrētiem nosacījumiem. Naudas kompensācijas finansē no Eiropas Sociālā fonda.

PIETEIKUMU VEIDLAPAS UN NOSACĪJUMI atbalsta izmaksai ŠEIT

Tālruņi un e-pasts jautājumiem: 60003345, 67876087, kompensacijas@vm.gov.lv

Eiropas Sociālā fonda projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” Nr. 9.2.5.0/17/I/001 Veselības ministrija sāka īstenot 2017. gada nogalē. Kopējais attiecināmais finansējums: 9 960 102,00 eiro. Plānotais pretendentu atlases periods ir līdz 2023. gada 31.  jūlijam vai līdz pieejamā finansējuma apguvei.

Jau ziņots, ka 2021. gada sākumā Veselības ministrija sāka jaunu ESF projektu “Ārstniecības personu atbalstam, kas nodrošina pacientu ārstēšanu sabiedrības veselības krīžu situāciju novēršanai" Nr. 9.2.7.0/21/I/001. Tas vērsts uz ārstniecības personāla piesaisti Rīgā, kurā maksā naudas kompensācijas jaunajiem speciālistiem un tiem, kas vēlas atgriezties darbā veselības aprūpes nozarē valsts sektorā. Plašāka informācija talakizglitiba.lv vai Veselības ministrijas mājas lapā.

 

Informāciju sagatavoja:

Barbara Ālīte

VM Ārstniecības personu piesaistes reģioniem projekta nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste

barbara.alite@vm.gov.lv

67876040